• DE
  • EN
  • LT
  • PL

O Nas

 

Firma UAB “KelmOlis” rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku. Głównym przedmiotem działalności jest produkcja impregnatów do drewna. W Europie rośnie popyt na budowę domów z drewna oraz kształtowanie życia w naturalnych warunkach środowiska. Drewno jest często wykorzystywane jako główny materiał budowlany. W większości drewnianych domów mamy do czynienia z problemem jakim jest zachowanie dobrego wyglądu drewna na wiele lat, czyli jak skutecznie chronić przed wilgocią, przebarwieniami i pleśnią. Profesjonaliści UAB „KelmOlis” poznali perfekcyjną formułę od wieków znaną w Kanadzie, Japonii oraz w krajach skandynawskich i przystosowali ją do współczesnych potrzeb klientów. Firma produkuje przyjazny dla środowiska naturalnego impregnat do drewna, stosowany wewnątrz i na zewnątrz. Proponowany przez nas produkt jest pochodzenia roślinnego - wykonany z oleju lnianego i składników najbardziej zaawansowanych technologicznie. Obecnie około 75% naszej produkcji jest eksportowane do Skandynawii.

W celu ochrony drewna przed różnymi negatywnymi skutkami nie wystarczy tylko jeden uniwersalny środek. Ze względu na fakt, że rynek europejski jest zdominowany przez drewno niskiej jakości, specjaliści UAB „KelmOlis” we współpracy z niemieckimi technologami, opracowali unikalny skład produktu.

 

Produkt o nazwie Primer PRG 30 otrzymał w 2011 roku Nagrodę Produktu Roku.

 

Primer PRG 30 można stosować do drewna mokrego i suchego. Nie zawiera chloru. Zapewnia doskonałą ochronę przed szkodliwymi skutkami środowiska. Jest to bardzo ważne dla ludzi, którzy budują dom z bali. Naturalnie wysychające drewniane bale zmieniają kolor. Użycie produktu PRG 30 gwarantuje, że wybarwienie drewna pozostanie bez zmiany.

 

Nowość 2012!

 

W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów firma zaczęła produkować bardzo czyste ekologicznie produkty EKOMass, które przeznaczone są do użytku wewnętrznego. Impregnacja zachowuje naturalny kolor drewna, szybko wysycha, jest odporna na wilgoć, ścieranie i zabrudzenia.

Jest to naturalny, bezwonny (nie zawiera rozpuszczalników chemicznych) produkt, który nie zagraża zdrowiu ludzi i środowisku naturalnemu.

 

EKOMass stosuje się także do impregnacji drewna w łaźni i saunie.

 

Główne zalety - dlaczego warto wybrać organiczny naturalny impregnat drewna ?

 

  • 100% ekologiczny.

  • Nieszkodliwy dla zdrowia, dzięki czemu może zadowolić nie tylko profesjonalistów, ale także amatorów.

  • Trwały.

  • Chroni drewno od wilgoci i pleśni.

  • Szeroka gama kolorów.

  • Ładnie pokrywa powierzchnię, podkreślając naturalną fakturę drewna.